200 év kincsei címmel nyílt kiállítás a Magyar Tudományos Akadémián

200 év kincsei címmel nyílt kiállítás a Magyar Tudományos Akadémián

A kettős tárlat a 19-20. század fontosabb magyarországi eseményeit, kimagasló személyiségeit mutatja be ritkán látható kéziratokkal, képekkel. A nemzeti identitást meghatározó tételek legtöbbje a középiskolai irodalom- és történelemkönyvekből mindenki számára ismert.