Értékmentő gyűjtemények találkozása címmel nyílt kiállítás Perbenyikben | hírek.sk

Értékmentő gyűjtemények találkozása címmel nyílt kiállítás Perbenyikben

A bodrogközi település egykori zsinagógájában, amely galériaként működik, három gyűjteményt állítottak ki: a Szkircsák-féle sárospataki népi kerámiák magángyűjteményét, Nyakas Gergő református lelkipásztorét, és a helyi helytörténeti múzeum néprajzi anyagát.